عبدالحق احمدی، رییس دادستانی استیناف هرات که به‌تازگی در این سمت گماشته شده است، در رابطه به برنامه‌های خود که قصد دارد در این سمت عملی کند به تلویزیون چکاد گفت: «به‌صورت جدی با فساد موجود در اداره‌های دولتی ولایت هرات مبارزه خواهد کرد».
وی افزود در قدم نخست این مبارزه را از داخل اداره دادستانی هرات آغاز می‌کند و به‌تمامی پرونده‌های موجود در این اداره رسیدگی خواهد کرد. آقای احمدی همچنین اضافه کرد که برای این کار عزم جدی دارد.
وی گفت که مانند سمیع‌الدین رهین، با پرونده‌های بزرگ جرمی، جدی برخورد می‌کند و از هیچ شخص و گروهی هم هراس ندارد.
او همچنین تأکید کرد که با افرادی که بخواهند منافع ملی را در این شهر زیر پا بگذارند نیز به‌صورت جدی برخورد می‌کند.
رییس جدید دادستانی استیناف هرات، اولین برنامۀ خود در پست جدید را، مبارزه با غاصبان زمین عنوان کرد و در ادامه نیز گفت که بر زندان هرات نظارت جدی به عمل خواهد آورد. وی افزود کمیسیونی ایجاد خواهد کرد تا به‌صورت هفته‌وار بر زندان هرات نظارت کند.
آقای احمدی در ادامه گفت که به مشکلات ایجادشده بین نهادهای امنیتی نیز رسیدگی جدی می‌کند. رییس دادستانی استیناف هرات گفت که در صورت اثبات ادعاهای جنرال فروغ پرونده‌های متهمان قضیه، برای پیگیری هرچه سریع‌تر و بهتر به مراجع بالاتر ارسال خواهد شد.
قابل‌ذکر است که جنرال حسن‌شاه فروغ چند روز پیش با حضور در برنامه بزنگاه تلویزیون چکاد، علت اصلی ناامنی‌های اخیر هرات را عوامل گروه‌های تروریستی دانست که در صفوف پولیس هرات جابه‌جاشده‌اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: