جف بریجز بازیگر آمریکایی برنده اسکار گفته است “تلاش می کند دیگر در فیلمی بازی نکند” چون تعهد زیادی می خواهد.
این بازیگر ۶۶ ساله به بی بی سی گفت:”واقعا تلاش می کنم دیگر فیلمی بازی نکنم چون کارهای زیاد دیگری هست که دوست دارم انجام بدهم مثل نواختن گیتار. بازیگری تعهد زیادی می خواهد و آدم گرفتار می شود. به همین خاطر تلاش می کنم درگیر نشوم.”
با این همه او که سال ۲۰۱۰ جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را دریافت کرده اعتراف دارد دست رد زدن به یک فیلمنامه خوب دشوار است.
او فیلم جدیدش با عنوان “اگر سنگ از آسمان ببارد” ( Hell or High Water) را مثال می زند که درآن نقش کلانتری در ایالت تگزاس را بازی می کند.
“وقتی فیلمنامه ای مثل این و با چنین بازیگرانی را پیشنهاد می دهند بازی در یک فیلم دیگر را می پذیرم. ظاهرا مرام من این است.”
در فیلم “اگر سنگ از آسمان ببارد” به کارگردانی دیوید مکنزی کارگردان بریتانیایی، کریس پاین و بن فاستر نقش دو برادر را بازی می کنند که با خطر از دست دادن خانه خانوادگی خود روبرو هستند. به همین خاطر از شعبه های همان بانکی که به آن بدهکارند، پول سرقت می کنند تا اقساط وام مسکن را بپردازند.
برخی از منتقدان معتقدند این فیلم که فیلمنامه آن را تیلر شریدن بازیگر و فیلمنامه نویس آمریکایی نوشته است تحلیل گزنده ای از مشکلات آمریکای امروزی است.
به عنوان مثال در یک زدو خورد مسلحانه پس از سرقت بانک تعداد زیادی از مردم عادی که اسلحه حمل می کنند درگیر می شوند، بانکها تشنه تصرف اموالی هستند که وام آنها پرداخت نشده است و این منطقه به نام کومانچریا زمانی متعلق به بومیان آمریکا بوده که از آنجا رانده شده اند.
همانطور که جف بریجز اذعان می کند “این فیلم باعث می شود بیننده با شخصیت های بد داستان همدلی کند.” اما با وجود پیام اخلاقی مبهم فیلم جف بریجز معتقد است بانکدارها شخصیت های پلید این داستان نیستند.
او می گوید: “دشمن خود ما هستیم. مثلا در زندگی من خود من شخصیت پلیدم. همه ما در این وضعیت سهمی داریم، ما یک مشت آدم خشن و طمع کاریم. و این حقیقت است.”
“در عالم واقعیت همه ما در مورد مسئله کنترل اسلحه بر سر دو راهی هستیم. این موضوع از مدتها پیش مشکلات و اختلاف نظرهای زیادی بوجود آورده. خود من با نهادهایی که برای بهبود ایمنی مالیکت اسلحه فعالیت می کنند همکاری می کنم و پیدا کردن راهی برای کنترل اسلحه واقعا مشکل است. استفاده و مالکیت سلاح خیلی عمومی شده و به نظرم خیلی دیر شده است. حق مالکیت و استفاده از اسلحه سالها پیش در آمریکا به قانون بدل شده و سئوال این است که امروزه چگونه می توان این میراث تاریخی را هدایت کرد.”

این مطلب را به اشتراک بگذارید: