در نمایشگاه کتاب فرانکفورت فیلم آمریکایی حیوانات شب‌زی به کارگردانی تام فورد و انیمیشن زندگی من به عنوان یک کدو، ساخته کلود باراس به عنوان برترین فیلم‌های اقتباسی از رمان شناخته شدند. هنوز زمان اهدای جوایز مشخص نشده است.
با اهدای جوایز به “فیلم‌های اقتباسی از رمان” در نمایشگاه کتاب فرانکفورت، شاخه فیلم‌های کودکان و نوجوانان به عنوان بخشی جدید در این نمایشگاه تعیین شده است.
به برندگان مبلغی تعلق نمی‌گیرد و هنوز زمان اهدای جوایز به عوامل این دو فیلم مشخص نشده است.
تام فورد کارگردان فیلم حیوانات شب‌زی (Nocturnal Animals) این فیلم را از رمان “تونی و سوزان” اثر آستین رایت اقتباس کرده است. این فیلم قرار است در بیست‌و‌دوم ماه دسامبر سال جاری (۲۰۱۶) در آلمان اکران شود.
انیمیشن زندگی من به عنوان یک کدو (Ma vie de Courgette) ساخته کلود باراس در جشنواره کن اجرای موفقی داشت و تا کنون جوایز بسیاری را به دست آورده است.
فیلم‌نامه این انیمیشن اقتباسی است از رمانی به نام «کدو» اثر ژیل پاریس درباره یک کودک یتیم که سعی می‌کند در یک خانه گروهی زندگی کند.
یورگن بوس، مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت در باره این دو اثر گفت: «هر دو اثر به صورتی اصیل و خلاق به اثر ادبی مرجع برخورد کرده‌اند.»
مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت همچنین تاکید کرد که دو کارگردان موفق شده‌اند پیام نویسندگان رمان‌ها را به مخاطبان خود برسانند و به احساساتی که در این دو رمان‌ تصویر شده‌اند “با استادانه‌ترین شیوه‌ها” وفادار باقی بمانند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: