۱۱ کشور خاورمیانه و شمال آفریقا روز دوشنبه ۱۴ نوامبر در نامه ای که در مجمع عمومی سازمان ملل توزیع شد، ایران را متهم کردند که باحمایت از تروریسم و مداخله مدوام در امور داخلی کشورهای عربی، باعث تنش و بی ثباتی در منطقه می شود.
به گزارش آسوشیتدپرس،‌ در این نامه به نقش ایران در حمایت از شبه نظامیان شیعه حوثی در یمن و همچنین حزب الله لبنان که هم اکنون به حمایت از بشار اسد در جنگ سوریه شرکت دارد، اشاره شده است.
امضا کنندگان این نامه همچنین ایران را متهم کرده اند که از گروه ها و تیم های تروریستی در کشورهای بحرین، عراق، کویت، عربستان و دیگر کشورهای عرب حمایت می کند.
امضا کنندگان در بخش دیگری از این نامه به حمایت ایران از تروریسم در یمن اشاره کرده و گفته اند: ایران به شبه نظامیان شیعه حوثی کمک های مالی و آموزش نظامی می کند و سلاح در اختیار آنها قرا رمی دهد.
با تصرف صنعا به دست شبه نظامیان حوثی، عبدربه منصور هادی، رییس جمهوری یمن مجبور به ترک پایتخت شد و هم اکنون دولت وی در عدن مستقر است.
به گزارش آسوشیتدپرس، نامه این ۱۱ کشور عرب واکنش به اظهارات عباس یزدانی، دبیر اول نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نشست وزیران مجمع عمومی این سازمان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: