علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در اولین واکنش به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان چهل و پنجمین رییس جمهور آمریکا گفته است که “بر خلاف عده‌ای که در دنیا برای نتیجه انتخابات آمریکا عزا گرفته‌اند یا عده دیگری که شادی می‌کنند، ما نه عزا می‌گیریم و نه شادی می‌کنیم”.
در حالی که فوری ترین و مهمترین پیامد انتخاب آقای ترامپ برای ایران می تواند احتمال اجرا شدن دیدگاه منفی او درباره توافق برجام از بازبینی یا لغو آن باشد، خامنه‌ای در اظهارات امروز واکنشی مستقیم به این موضوع نشان نداده است.
رهبر ایران گفته است: “در دنیا عده‌ای عزا گرفتند و عده‌ای شادی کردند. ما نه عزا می‌گیریم و نه شادی می‌کنیم؛ ما به این فکر می‌کنیم که چگونه باید کشور را از مشکلات احتمالی عبور داد”.
سخنرانی امروز رهبر ایران در تهران در جمع شماری از مردم اصفهان بود. برخی از چهره های سیاسی و مقام های دولتی و نظامی اهل این استان از جمله عباس عراقچی معاون وزارت خارجه و از مذاکره کنندگان ارشد اتمی در محل سخنرانی خامنه ای حاضر بودند.
سایت خامنه ای تصاویری منتشر کرده که نشان می‌دهد جمع محدودتری از این مقام ها، پیش از سخنرانی رهبر ایران به طور جداگانه با او دیدار کرده‌اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: