سفارت هلند در کابل خواهان پایان بخشیدن به تنش‌های سیاسی موجود در افغانستان شد.

 

جفری فان لیون اعلام کرد، احزاب سیاسی در این کشور برای بیرون رفت از معضل کنونی باید باهم کار کنند.

او طی یک نشست در کابل گفت، کشورش وضعیت سیاسی افغانستان را زیر نظارت دارد و امیدواریم سران احزاب سیاسی در این کشور، مسایل گذشته را فراموش و برای رسیدن به یک راه حل مناسب باهم تلاش کنند.

لیون ضمن اشاره به گردهمایی اخیر ائتلاف نجات در بلخ افزود، اجماع و تظاهرات بخشی از دموکراسی بوده و با راه اندازی همچون برنامه‌ها و انتقادها از حکومت، امیدواریم اصلاحات بوجود آید.

ائتلاف نجات از سوی برخی سران حکومتی  از جمله  محمد محقق، عبدالرشید دوستم، عطا محمد نور و صلاح الدین ربانی، چندی پیش در ترکیه شکل گرفت.

سران این ائتلاف در نخستین گردهمایی خود در شهر مزار شریف، رییس جمهور غنی را به انحصار قدرت متهم کردند و گفتند، پای کج حکومت را راست می کند، اما در پی براندازی نظام نیستند.

برگزاری لویه جرگه تعدیل قانون اساسی و همچنان بازگشت جنرال دوستم از ترکیه و بازگرداندن صلاحیت او، از خواستهای این ائتلاف عنوان شده است.

با این حال، سفیر هلند در کابل گفت، جامعه جهانی و کشورش انتظار دارد تا احزاب سیاسی در افغانستان برای حل مسایل و مشکلات موجود، باهم تلاش کنند.

او در ادامه اطمینان داد، کشورش از تمام برنامه‌های صلح دولت افغانستان حمایت می‌کند، یکی از نمونه‌های آن حمایت از پیوستن حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار به روند صلح است.

 

بیشتر بخوانید :

 

 

سفارت هلند در کابل: از احزاب سیاسی افغانستان خواست تا برای حل معضل کنونی باهم کار کنند

سفارت هلند در کابل: از احزاب سیاسی افغانستان خواست تا برای حل معضل کنونی باهم کار کنند

این مطلب را به اشتراک بگذارید: