محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران می‌گوید، او معتقد است که دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب امریکا توافق‌نامۀ اتمی ایران و جامعه بین‌المللی را می‌پذیرد.
آقای ظریف که دیروز “جمعه” در شهر پراگ پایتخت جمهوری چک با خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت، این توافق‌نامه به منفعت همه جوانب است که تعهدات‌شان را در آن بجا نمایند.
ما معتقدیم که این به نفع همه جوانب می‌باشد که با یکدیگر به طور مثبت رفتار کنیم. فکر می‎کنم، زمانیکه گرد و غبار فرو نشیند و مردم منطقه و جهان از حقایق آگاه شوند، امیدوارم که دونالد ترامپ نیز آن را بپذیرد.
دونالد ترامپ رییس جمهور منتخب ایالات متحده امریکا در کمپایین انتخاباتی خود گفته بود که اگر رییس جمهور امریکا شود، موافقه هسته‌یی با ایران را لغوه خواهد کرد.
جواد ظریف وزیر خارجه ایران در ادامه صحبت خود گفت، در موافقتنامه اتمی تهران با کشور‌های مقتدر جهان تعدادی زیاد از مردم و شماری از کشورها دخیل اند و به گفته وی این به منفعت همه جوانب می‌باشد که به تعهدات‌شان در زمینه تطبیق موافقتنامه پابند باشند.
جواد ظریف وزیر خارجه ایران همچنان گفت، اگر در ارتباط به تطبیق موافقتنامه شک و تردید‌ها ایجاد شود، در آن صورت، ایران هم گزینه‌های خود را خواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: