فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا جریمه‌ای نقدی و همچنین اقدامات تنبیهی علیه تیم ملی فوتبال ایران وضع کرد. این جریمه‌ها با اتفاقاتی مرتبط است که در پیکارهای اخیر ملی‌پوشان ایران در مرحله انتخابی جام جهانی روی دادند.
فدراسیون جهانی فوتبال روز پنجشنبه (۳ نوامبر) اعلام کرد که ایران را از جمله به خاطر “برگزاری مراسم مذهبی” قبل از بازی فوتبال میان ایران و کره جنوبی و همچنین در بین دو نیمه‌ی این بازی، ۴۵ هزار فرانک سوئیس (۴۶ هزار دالر) جریمه می‌کند.
در گزارش رسمی فیفا همچنین به دیدار ایران و قطر اشاره شده است. “بدرفتاری میان تماشاگران”، حضور افراد غیررسمی در زمین بازی” و نیز “بدرفتاری تیم ملی ایران” مقابل قطر سبب شدند که فدراسیون جهانی فوتبال به ایران اخطاری رسمی بدهد و همچنین جریمه‌ای نقدی بالغ بر ۴۰ هزار فرانک سوسیس (۴۱ هزار دالر) وضع کند.
کادر فنی ایران نیز با جریمه‌ها و محرومیت‌هایی روبرو شده‌اند. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران به خاطر “بی‌احترامی به محوطه فنی” در دیدار با قطر یک اخطار گرفت و به خاطر اظهاراتش در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی با ازبکستان نیز اخطاری دوم دریافت کرد.
بیشترین محرومیت نصیب جواد نکونام، دستیار کارلوس کی‌روش شده‌ است. فدراسیون جهانی فوتبال برای او محرومیت در ۶ بازی وضع کرده که ۳ محرومیت او تعلیقی است. گفته شده است که نکونام به مدت یکسال تحت نظارت قرار خواهد داشت و تکرار تخلف سبب خواهد شد که او از سه بازی دیگر نیز محروم شود. نکونام همچنین به پرداخت جریمه‌ای ۲۵ هزار دالری موظف شده است.
ملی‌پوشان ایران در چهار پیکاری که در گروه A پشت سرگذاشته‌اند، ۳ پیروزی (مقابل قطر، کره جنوبی و ازبکستان) و یک تساوی (مقابل چین) کسب کرده‌اند. دیدار بعدی ایران مقابل سوریه خواهد بود که این پیکار در روز ۱۵ نوامبربرگزار می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: