وزارت داخله می‌گوید که در حال حاضر حضور زنان در صفوف پولیس کافی نبوده و حدود ۲ هزار زن را جدیدا در صف پولیس استخدام می‌کند.
مسئولان وزارت داخله، روزگذشته نشستی را در مورد افزایش و ارتقای ظرفیت پولیس زن در این وزارت برگزار کرده بودند.
تاج محمد جاهد، وزیر داخله کشور در این نشست گفت که جلب و جذب زنان در صف پولیس در حال حاضر کافی نیست و این وزارت آمادگی کامل دارد تا زمینه آموزش و ارتقای ظرفیت پولیس زن را فراهم سازد.
آقای جاهد در این نشست در مورد زندان‌های زنانه در کابل و ولایت‌های کشور نیز اشاره کرده و گفت که تمام محافظان و نگهبانان این زندان‌ها، پولیس زن هستند.
در خبرنامه‌ای که وزارت امور داخله منتشر کرده، از قول آقای جاهد نوشته است که در رسیدگی به مشکلات، ارتقای بست‌ها، ایجاد فرصت‌های کاری و ارتقای تشکیلات پولیس زن، باید گام‌های جدی برداشته شود.
در همین حال، اکرام‌الدین یاور، معین اداری وزارت داخله می‌گوید که با همکاری ریاست جندر و توافق اکادمی پولیس، زمینه‌ی تربیه و آموزش ۶ ماهه را برای ۱۳۰ پولیس زن فراهم کرده است.
هر چند که در حال حاضر میزان دقیق حضور زنان در صف نیروهای امنیتی معلوم نیست اما پیش از این مقام‌های وزارت داخله گفته بودند که تا سال ۲۰۱۴ میزان حضور زنان در صف پولیس را به ۵ هزار نفر ارتقا می‌دهند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: