در ادامه رقابت های لیگای اس‍پانیا شب گذشته آبی و آناری ها در زمین والنسیا به سختی و با گول پنالتی ثانیه های آخر بازی موفق به کسب پیروزی شدند.
دیدار تیم های والنسیا و بارسلونا با نتیجه ۳-۲ به سود بارسا خاتمه یافت در حالیکه بازی تا دقیقه ۹۲ با تساوی ۲-۲ در جریان بود.
بارسا پس از پیروزی بر دپورتیوو و سیتی، با روحیه ای بالا به زمین والنسیا آمده بود و در طرف دیگر نیز میزبان که با آمدن پراندلی جان دوباره ای گرفته بود، با هدف حد اکثر یک تساوی مقابل آبی اناری ها قرار گرفت.
اولین شوک بازی دقیقه ۶ رقم خورد وقتی اینیستا به دلیل مصدومیت شدید مجبور به ترک میدان شد و جای خود را به راکیتیچ داد.
بارسا که حاکم مطلق زمین بود، توسط مسی دقیقه ۲۲ به گول رسید، ضربه مسی از بیرون محوطه جریمه وارد دروازه والنسیا شد؛ در حالیکه این گول باید به دلیل موقعیت آفساید سوارز مردود اعلام می شد.
والنسیا پس از دریافت این گول، روند خود را تغییر داد و بارها از چپ و راست سعی در نزدیک شدن به دروازه بارسا کرد و در این بین دو بار می توانست به پنالتی دست یابد اما داور بازی خطا روی کانسلو و رودریگو را پنالتی تشخیص نداد.
در ادامه نیمه، بارسلونا دو موقعیت عالی گلزنی را توسط سوارز از دست داد ضمن اینکه پارخو دقیقه ۴۴ بازی در مصاف تک به تک با تراشتگن توپ را به بدن گلر بارسا کوبید تا در نهایت بازی در نیمه اول با برتری ۱-۰ بارسا به اتمام برسد.
نیمه دوم با هجوم های والنسیا آغاز شد، پراندلی در این نیمه منیر الحدادی، بازیکن سابق بارسا را به زمین فرستاده بود و همین بازیکن دقیقه ۵۳ موفق به زدن گل تساوی شد، پاس به عقب کانسلو در بیرون محوطه جریمه بارسا به منیر رسید و شوت پای چپ سر ضرب او به تور دروازه بارسا نشست.
والنسیا سه دقیقه بعد به گول دوم نیز رسید، پاس چیپ نانی درون محوطه جریمه به رودریگو رسید و ضربه چکشی این بازیکن دور از دستان تراشتگن وارد دروازه شد.
بارسلونا که بازی را از دست رفته می دید دقیقه ۶۲ به گول تساوی دست یافت.
در ادامه، والنسیا و بارسلونا هر دو فرصت های خوبی برای گولزنی به دست آوردند؛ به خصوص والنسیا که دقیقه ۸۱ می توانست توسط نانی به گول برسد اما ضربه این بازیکن دقیق نبود و به بیرون رفت.
بازی به دقیقه ۹۲ رسیده بود که بارسا در عین ناباوری با خطای عبد نور روی سوارز به پنالتی دست یافت و مسی توانست آن را به گول تبدیل کند، بدین ترتیب این بازی با پیروزی ۳-۲ بارسلونا به اتمام رسید و این تیم موقتا به صدر جدول رفت.
در حساس ترین بازی های این هفته لیگا امشب رئال مادرید به مصاف بلبائو می رود و اتلتیکو مادرید مهمان سویا است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: