در شب نخست از هفته هشتم رقابت های فوتبال انگلستان شب گذشته چلسی در خانه لسترسیتی مدافع عنوان قهرمانی را شکست داد، آرسنال مقابل حریف به پیروزی رسید و منچسترسیتی و تاتنهام با تساوی مقابل حریفان متوقف شد.
دیدار تیم های چلسی و لستر سیتی با نتیجه ۳-۰ به سود چلسی خاتمه یافت تا آبی های لندن انتقام شکست فصل گذشته را از مدافع عنوان قهرمانی بگیرند.
چلسی که فصل را خوب شروع کرده بود، در ۴ بازی اخیر نتایج ضعیفی کسب کرده و فقط توانسته بود ۴ امتیاز از ۴ بازی خود کسب کند.
در سوی دیگر لستر به عنوان مدافع عنوان قهرمانی نیز تنها با کسب ۸ امتیاز از ۷ بازی قبلی خود در جایگاه دوازدهم جدول قرار داشت.
در دیگری بازی شب گذشته آرسنال با نتیجه ۳ بر ۲ سوانسی را شکست داد، هرچند شاگردان آرسن ونگر در بیشتر دقایق بازی برتر از حریف بودند اما بازیکنان میهمان هم نمایش خوبی داشتند و در نهایت آرسنالی ها به سختی توانستند به سه امتیاز این دیدار برسند.
منچسترسیتی در دیداری مهیج و در حالیکه دو ضربه پنالتی را توسط دی بروین و آگوئرو هدر داد، در خانه در برابر اورتون متوقف شد.
منچسترسیتی در حالی میزبان اورتون بود که قصد داشت شکست هفته پیش در برابر تاتنهام را جبران کند و حضور خود در صدر جدول را تثبیت کند.
بازی مطابق انتظار با مالکیت سیتیزن ها آغاز شد اما هر دو تیم در خلق موقعیت در ۲۰ دقیقه ابتدایی عاجز بوند، در دقیقه ۲۲، دو ضربه متوالی از ده بروین و ایهناچیو به مدافعان اورتون برخورد کرد و عایدی برای میزبان نداشت.
بازی بدون هیچ اتفاق خاصی دنبال می شد که در آخرین دقایق نیمه اول با خطای فیل جاگیلکا روی داوید سیلوا، یک ضربه پنالتی برای سیتی به دست آمد.
دی بروین پشت توپ قرار گرفت اما شوت آرام او را استکلنبرگ با عکس العمل دیدنی مهار کرد و نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان رسید.
اما بر خلاف جریان بازی، اورتون موفق شد در دقیقه ۶۴ توسط رومن لوکاکو به گل برسد تا ورزشگاه اتحاد در سکوتی مطلق قرار بگیرد.
بعد از گل، منچسترسیتی سراپا حمله شد و در دقیقه ۷۰ و روی اشتباه جاگیلکا، این تیم باز هم صاحب یک ضربه پنالتی شد و این بار آگوئرو پشت توپ قرار گرفت اما باز هم استکلنبرگ موفق شد ضربه او را مهار کند تا این سنگربان هلندی، مرد اول این دیدار لقب بگیرد.
اما دو دقیقه بعد، فشار حملات سیتیزن ها جواب داد و روی ارسال سیلوا از سمت چپ، نولیتو موفق شد قفل دروازه استکلنبرگ را باز کند و بازی را به تساوی بکشاند. نولیتو تنها یک دقیقه قبل به جای لروی سانه به میدان آمده بود تا تعویض طلایی گواردیولا لقب بگیرد.
در دقیقه ۸۲، دی بروین این شانس را داشت تا گل برتری سیتیزن ها را به ثمر برساند اما باز هم استکلنبرگ عکس العمل فوق العاده ای نشان داد تا مرد اول این دیدار لقب بگیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: