کمیته ویژه بررسی علل تصادف قطار در دامغان نتیجه اولیه تحقیقات در این زمینه را اعلام کرده و همزمان، راه آهن شمال از وقوع حادثه تصادف در این مسیر خبر داده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر ترکان، مسئول کمیته ویژه بررسی حادثه تصادف قطار گفته است که “جمع‌بندی بازدیدها و بررسی‌ها نشان داده است که سیستم اتوماسیون راه آهن کار خود را به درستی انجام داده و این ضایعه اسف‌بار از آنجا آغاز شد که سیستم به دلایلی که در دست بررسی است، از حالت اتوماسیون خارج شده و به حالت دستی در آمده است.”
صبح جمعه، ۵ قوس (٢۵ نوامبر)، دو دستگاه قطار مسافربری در ایستگاه هفت خوان با هم برخورد کردند که در اثر آن، بیش از چهل و پنج نفر کشته و شمار دیگری زخمی شدند. تصاویر ویدیوئی از محل این حادثه وقوع آتش‌سوزی گسترده را نشان می‌داد.
آقای ترکان گفته است “اینکه قصور یا تقصیر در وقوع این حادثه متوجه کیست در دست بررسی است.” وی افزوده است که از کارخانه اتوماسیون راه آهن و شرکت پیمانکار آن هم بازدید شده و کمیسیون ویژه برای تدوین و ارائه گزارش نهایی به رییس جمهوری منتظر اعلام نظر کمیسیون سوانح راه آهن است.
در پی وقوع حادثه تصادف قطار در هفت خوان، به دستور معاون اول رییس جمهوری کمیته ویژه بررسی متشکل از اکبر ترکان، مشاور ویژه رییس جمهوری، رییس دفتر بازرسی ویژه رییس جمهوری، رییس اسبق شرکت راه آهن، مشاور معاون اول رییس جمهوری و استانداران آذربایجان شرقی و سمنان برای بررسی علت وقوع این حادثه تشکیل شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
کلیدواژه ها : ,