مقام های محلی ولایت پروان در شمال کابل طی مراسمی در شهر چاریکار نمایندگی فدراسیون ملی مبارزات آزاد زیر نام ( مبارزات آزاد جوانان هندوکش) را با اشتراک بازمحمد مبارز قهرمان ورزش کشور، در این ولایت افتتاح کردند.
در مراسمی که به همین مناسبت در جمنازیوم ورزشی ولایت پروان برگزار شده بود، والی پروان، رییس فدراسیون والیبال کشور، اعضای شورای ولایتی و ده ها تن ورزشکاران و جوانان اشتراک داشتند.
محمد عاصم عاصم، والی پروان در این محفل ضمن ستایش از قهرمانی ورزشکاران در کشور گفت: افغانستان در یک شرایط بد جنگی و تروریستی قرار دارد و این ورزشکاران و نیروهای امنیتی است که به مردم افتخار می آفرینند.
او گفت:” در شرایط بد کشورما تنها کسانیکه از وطن دفاع می کنند نیروهای امنیتی است و تنها کسانیکه افتخار می آوردند ورزشکاران است که همه شان قابل افتخار هستند”.
در همین حال غلام بهاوالدین جیلانی، رییس عمومی فدراسیون والیبال کشور و رییس شورای ولایتی پروان گفت: مردم آرزوی صلح دایمی در کشور را دارند و آنان تلاش خواهند کرد تا از ورزشکاران حمایت صورت گیرد.
آقای جیلانی گفت:” ورزشکاران به حمایت نیاز دارند و افتخار آفرینان هستند و ما از آنان حمایت خواهیم کرد”.
از سویی هم باز محمد مبارز، قهرمان ورزش مبارزات آزاد افغانستان در این محفل به مردم تعهد کرد که تلاش خواهد کرد تا همیشه قهرمانی بدست بیاورد تا باشد که ورزش که نماد اتحاد میان مردم است رونق بیشتر پیدا کند.
فدراسیون مبارزات آزاد در ولایت پروان به کمک مالی بنیاد خیریه جیلانی در حالی افتتاع می شود که پیش از این ورزشکاران این رشته ورزشی با مشکلات زیاد مواجه بودند اما حالا بسیاری ورزشکاران از افتتاح نمایندگی فدراسیون مبازرات آزاد خرسند اند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید: